fbpx

זורבה הבודהה, על שום מה?

את המונח הטביע המורה הרוחני אושו, שנחשב לאחד המורים המשפיעים ופורצי הדרך במאה השנים האחרונות ובכלל. 

אושו פיתח מדיטציות אקטיביות כמו דינאמיק, קונדליני נו דיימנשנס, צ'אקרה סאונדס, נו-מיינד ורבות אחרות הינן מדיטציות אקטיביות שאושו עיצב במיוחד עבור המתרגל המערבי שמתקשה לשבת במדיטציה המסורתית.

הוא דאג להכניס את החיות, החגיגה והצחוק אל תוך המדיטציות שלו כאמצעים להשקטה של המיינד, על מנת לאפשר לאדם המערבי להגיע לרגיעה והרפיה מלאה, לתחושת שלמות ומלאות אל מול החיים כולם.

אושו, שהיה למעשה המורה הראשון בעולם הרוח שהעז להוציא את המדיטציה מארון הסגפנות והרצינות הנזירית בו היא הייתה נתונה במשך אלפי שנים, היה נתון לביקורת קשה ונחשב לשנוי במחלוקת בשל כך.
הוא האמין, כי האדם המודרני הוא האדם החדש בעל הבשורה.

הוא הבין כי העולם המערבי שקוע בהערצה לחומר וכי העולם מהמזרח אבוד בתוך עולם הרוח. השילוב בין השניים והאיזון האמיתי, הוא זה שיביא את האדם המתרגל עבודת עומק אל הנירוונה המיוחלת. בהרצאות שלו, כל קליפ שתפתחו ביוטיוב, אפשר להרגיש, בין המילים ו בין הרעיונות, את התודעה, העדינות וההומור שהוא מייחס לכל נושא ונושא שמעלים בפני תלמידיו והמראיינים.

זורבה מייצג את הנהנתנות (אחלה של ספר חובה לקרוא), ארצי, רקדן, אוהב לחגוג את הנאות החושים והחומר. 

הבודהה מייצג את עולם הרוח, מדיטטיבי, שתקן, סגפן, מתבונן ללא כל התערבות אקטיבית מצידו.

שתי נקודות הקיצון הללו מפספסות את המהות האמיתית של החיים. האיזון הנכון בין הזורבה לבין הבודהה יביא את התוצאה של האושר, ואושו הוכיח את זה אין-ספור פעמים.

האלכימיה של השילוב היא קסם שבו אתם בוראים את עצמכם כל פעם מחדש ומביאים את החופש לחיות את החיים במלואם ולמיצוי מקסימלי.

הפסטיבל הזה יפגיש אתכם עם שני העולמות האלו ועם עולמות רבים אחרים.
יצרנו עבורכם איחוד אקלקטי ועשיר, המדיטציות האקטיביות של אושו לצד מדיטציות מסורתיות ותרגילי נשימה,יוגה לצד ריקודי בטן, סדנאות תיאטרון ופלייבק לצד קראחנות עד עלות השחר,
התרפיה העמוקה לצד מפגשים נדירים עם שבט זורבה הבודהה הותיק והחדש.
המרחב העצום של האפשרויות יכינו עבורכם את הקרקע לברוא מציאות חדשה,
מתוך עולמכם שלכם, אשר אותה אתם מוזמנים לקחת איתכם לשלב הבא ולהרים אותה לעיניי כל העולם- לכך בדיוק אושו מתכוון כאשר הוא משתמש במילה מדיטציה – "התענגות על עצם קיומך".

שמו המלא של הפסטיבל הוא "זורבה הבודהה" מייצג את האדם השלם. זה שיודע לשחק את משחק החיים ולשלב היטב בין זורבה הנהנתן והארצי, לבין הבודהה המודט והרוחני. זורבה הבודהה מזכיר לנו שהחיים לא חייבים להיות רציניים מדי, שהמסע שלנו הוא בעצם משחק זורם מלא בהרפתקאות. ההופעות, המסיבות והערק בשילוב של סדנאות עומק ומודעות הם הסוד הסניאסי לחיים מאושרים. יש אפילו מדיטציות קרחנה מודעת שנוצרו עבורכם. המיזוג הזה הוא הסוד, ואתם מוזמנים למצוא, להמציא ולגלות אותו ואת עצמכם, זהו כל הסוד, קסום ומתוק. משתתפי הפסטיבלים הקודמים מדווחים על שיפור ניכר במצב הרוח, הבריאות והיכולת התקשורתית בחיי היום יום. כן, הפסטיבל יוצר שינוי בדרכו השובבה והכיפית.